Müşteri Hizmetleri

SSS

İptal ile iadenin farkı nedir?

İPTAL: Bir ürünü satın almaya karar verdiniz ve bize satın alma talebinizi ilettiniz. Fakat siparişiniz henüz kargoya teslim edilmeden fikrinizi değiştirdiniz ve iptal talebinizi bildirdiniz. Bu sipariş iptalidir.

İADE: Bir ürünü satın almaya karar verdiniz ve bize satın alma talebinizi ilettiniz. Daha sonra fikrinizi değiştirdiniz, sipariş ettiğiniz ürün eğer kargoya teslim edilmiş ise o siparişi artık iptal edemezsiniz. Bu ürünler için iade talebinde bulunulması gerekir.

Siparişinizin takibini Hesabım>Siparişlerim sayfasından yapabilirsiniz.

 

 

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Bir siparişin iptali sadece sipariş verildikten hemen sonra yapılabilir. Yani gerçekleştireceğiniz iptal işlemi siparişiniz depoda gönderim için hazırlanmadan önce yapılmalıdır. Web sitesi üzerinde “Siparişlerim” bölümünde “İptal” butonuna basarak veya müşteri hizmetleri merkezine başvurarak yapılabilir.

 

 

Siparişimi nasıl iade edebilirim?

Yapmış olduğunuz siparişiniz depoda gönderim için hazırlanıp kargoya teslim edildikten sonra siparişiniz iptal edilememekte ve İade işlemine dönüşmektedir. Siparişinize ait bir takım ürünleri veya tüm ürünleri iade etmek istediğinizde web sitesi üzerinde “Siparişlerim” bölümünde “İade” butonuna basıp iade sebebini belirterek müşteri hizmetleri merkezine başvurabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen “İade Politikası” bölümünü inceleyin.

 

 

Siparişimde bulunan ürünlerden sadece bir tanesini iade edebilir miyim?

Evet, edebilirsiniz. "Siparişlerim" bölümünde ilgili sipariş üzerindeki "İade" butonuna tıklayıp  iade etmek istediğiniz ürünü seçerek iade işlemlerini başlatabilirsiniz.

 

 

Para iade süreci nasıl işliyor?

İptal veya iade talebinin tarafımıza ulaşmasını takip eden 10 gün içinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartlı ödemelerde iade işlemi de kredi kartınıza iade sureti ile yapılır. Kredi kartına iade gerçekleştiriliyorsa tutarın bankaya iadesinden sonra hasabınıza yansıması tamamen bankaların süreci ile ilgili olup, bu hususa ilişkin herhangi bir şekilde müdahalede bulunmanız mümkün olamamaktadır.

 

 

Taksitli yaptığım alışverişin para iadesi nasıl yapılacak?

Kredi kartı ile taksitli olarak yapılan alışverişlerin iadesinin bankanız tarafından yine taksitli olarak yapılacağını, bu duruma ilişkin herhangi bir müdahalemizin bulunmadığını belirtmek isteriz. İadeden dolayı, siparişiniz nedeniyle limitinizde olan bloklanma kalkar, eski haline döner. Taksitli ödemeleriniz “-” olarak yansımaya devam eder, fakat her ay banka tarafından “+” olarak ilgili taksit tutarı da ekstrenize yansıdığı için taksit ödemesi yapmamış olursunuz.

 

 

Telefonla sipariş seçeneği mevcut mu?

Web sitemiz üzerinden telefonla sipariş yapılamamaktadır.

 

 

Alışveriş sepeti

Önceden seçilen tüm ürünler web sitemizdeki ziyaretiniz boyunca alışveriş sepetinde kalır. Alışveriş sepetindeki ürünler tarayıcınızdaki çerezler temizlendiğinde ya da mevcut Internet pencerenizi kapattığınızda kaldırılır.

 

 

Katma Değer Vergisi oranı nedir?

Web sitemizde bulunan ürünlerin katma değer vergisi (KDV) oranlarına tabi olduğunu hatırlatmak isteriz. Ürünlerimiz için geçerli KDV oranı %18’dir. Siparişinize uygulanan ayrıntılı KDV oranı siparişiniz tamamlanmadan önce alışveriş sepetinizde görülebilir. E-Posta ile alacağınız sipariş onayında ve faturanızda ilgili KDV oranlarını görebilirsiniz.

 

 

Gönderim nasıl yapılıyor?

Yapacağınız tüm alışverişlerde sadece standart gönderim seçeneği sunulmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen “Kargo ve Teslimat Koşulları” bölümünü inceleyin.

 

Faturam nasıl gönderiliyor?

Ürünün satın alınmasından önceki adımlarda e-fatura seçeneğinin seçildiği haller dışında, ürünlere ilişkin faturalar, ürünün satın alınmasından önceki adımlarda sisteme girdiğiniz fatura adresine Kargo Şirketi aracılığıyla ayrıca gönderilmektedir. Bu kapsamda sipariş ettiğiniz ürün teslimat adresine sevk irsaliyesiyle gönderilir. Faturanız ise, fatura adresi olarak belirttiğiniz adrese posta yoluyla gönderilir. Herhangi bir nedenden dolayı faturanız size ulaşmadıysa, lütfen iletişim formunu doldurarak veya iletişim bilgilerimiz üzerinden bize ulaşarak durumu en kısa zamanda bildiriniz. Böylece, faturanızın aslı ya da “aslı gibidir” kaşeli bir kopyasını adresinize mümkün olan en kısa sürede göndermemiz mümkün olacaktır.

 

Brothersatınal.com Hakkında

Brothersatinal.com, Brother’ın resmi çevrim içi mağazasıdır. Baskılama ihtiyaçlarınız için sarf malzemesi ürün seçenekleri sunulmaktadır. Güvenli bir alışveriş deneyimi teyit edilmektedir. Adınız, adresiniz ve kredi kartı bilgileriniz dahil tüm sipariş bilgileriniz güvenli çevrim içi işlemler için Secure Socket Layer (SSL) kullanılarak şifrelenir, bu yüzden Brothersatinal.com’u güvenle kullanabilirsiniz.

 

 

Teknik destek için kime ulaşmalıyım?

Donanım sorunları ve teknik destek için aşağıdaki teknik destek hattını arayabilir veya İletişim Formunu doldurarak bildirebilirsiniz.

Brother teknik destek hattı: +90 216 577 68 18 (09:00-17:00 Pts - Cu)

 

 

Hangi kredi kartı ile ödeme yapabilirim?

Bonus, World, Axess, Maximum, Paraf, CardFinans ve Bank Asya kredi kartlarına tek çekimden 9 taksite kadar taksit imkanı sunulmaktadır. Diğer tüm VISA ve MasterCard kredi kartlarına tek çekim imkanı sunulmaktadır.

 

 

Bonus ve puanlarla ödeme yapabilir miyim?

Hayır. Kazandığınız para puanları, chip para veya bonuslarla ödeme yapılamamaktadır.

 

 

Limitim yeterli ama taksitli ödeme yapamıyorum?

Taksitli bir işlemin banka tarafından onaylanabilmesi için, kartınızdan tahsil edilecek "Toplam Taksitli Tutarı" kadar limitiniz olması gerekir. Örneğin, 500,00 TL kart limitiniz var ise, taksitli seçenekle ödemesi 525,00 TL olan bir ürün için bankanız onay vermeyecektir. Ancak kart limitiniz 525,00 TL olması durumunda bankanız onay verecektir.

 

 

Taksitli ödediğim halde tamamı limitimden düşülmüş?

Taksitli bir ürün satın aldığınızda, toplam taksitli bedeli, kart limitinizden düşülür ancak ödemelerinizi taksit taksit yaparsınız. Örneğin, 500,00 TL değerinde bir ürünü 5 taksitle satın aldınız. Kartınızın limitinden 500,00 TL düşer ancak siz 5 taksit yaptığınız için her ay kartınıza 100,00 TL ödersiniz. Daha detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz.

 

 

3D Secure nedir?

3D Secure, internetten güvenle alışveriş yapılabilmesi için Visa ve MasterCard tarafından geliştirilmiş olan bir kimlik doğrulama sistemidir.

Bu sistemle hem kart sahipleri hem de üye iş yerleri, internet dolandırıcılıklarına karşı güvence altına alınmıştır. Sistemin, Visa kredi kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified by Visa", MasterCard kredi kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" denilmektedir.

BKM'nin (Bankalararası Kart Merkezi) internet sitesinden, 3D Secure uygulaması hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

EFT / Havale ile ödeme yapabilir miyim?

Hayır. EFT / Havale ile ödeme seçeneğimiz bulunmamaktadır.

 

 

Ödemelerimde sanal kart kullanabilir miyim?


Evet. Sanal kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

 

 

Sanal kart nedir?

Sanal Kredi Kartı; vadesiz hesabınıza ya da kredi kartınıza bağlı tanımlanan, limitini sizin belirlediğiniz, internette alışveriş yaparken kullanabileceğiniz bir kredi kartıdır. Sanal kredi kartı ile internetten güvenle ve kolayca alışveriş yapabilirsiniz. Sanal kredi kartı başvurusu yapmak ve detaylı bilgi almak için lütfen bankanızla irtibata geçin.

 

 

Kartımdan isteğim dışında tahsilat yapılabilir mi?


Hayır. Kartınızdan bilginiz veya onayınız dışında herhangi bir ücret tahsil edilmemektedir.

 

 

Kredi Kartı/Debit kart bilgilerimi vermek istemiyorum, güvenemiyorum?

Kredi kartı güvenliğiniz için son teknolojiler ve gelişmiş yazılımlar kullanılmasının yanında, ödeme aşamasında cep telefonunuza gönderilen SMS kodunu da girmeniz istenilerek, kartınızın, sizin tarafınızdan kullanıldığı da ayrıca kontrol edilmektedir.

 

 

CVC2 (cvv) numarası nedir?

Kartınızın arka yüzünde bulunan numaranın son 3 hanesine CVC2 (CVV) numarası adı verilmektedir. Bu numara, ekstra bir güvenlik sağlamaktadır. Ödeme işlemlerinde bu numaralar kullanılmaktadır.

 

 

Banka (Debit) kartı ile ödeme yapabilir miyim?

Evet. Banka (Debit) kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

 

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.